FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

FSSC 22000 küresel gıda güvenliği yönetim sistemi belgelendirmenizi IAS akredite olarak bütün dünyada geçerli olacak şekilde yapıyoruz. Sertifikalarınız fssc22000.com da listelenmektedir. 

En Uygun fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz.

İSTANBUL

Emekyemez Mahallesi Tersane Caddesi İlyasoğlu İşmerkezi No:129 D:13 Karaköy/ Beyoğlu / İstanbul

ANKARA

Yukarı Öveçler Mh. 1065 Cd. Çankaya Ankara  

SAKARYA

Kurtuluş Mh. Subaşı Sk. Adabalsan İşmerkezi No:21/1 Kat 3 No:3  Sakarya Adapazarı

BURSA 
Beşevler Sanayi Sitesi 82. Blok No: 75 Kat:2 Nilüfer/ BURSA

 

 

İrtibat Tel: 02642790264
İrtibat Tel: 0549 6740054
Mail: info@inkacert.com.tr

FSSC 22000 nedir?

Gıda Güvenliği Belgelendirmesi Vakfı tarafından oluşturulan FSSC 22000, gıda tedarik zinciri boyunca, gıda güvenliği risk yönetimine yönelik yepyeni bir yaklaşımı temsil etmektedir. FSSC 22000, küresel gıda güvenliği yönetimi standardı ISO 22000 üzerine temellendirilmiş tam bir belgelendirme sistemidir. Bununla beraber PRPler için sektöre özel teknik spesifikasyonlarla ve Küresel Gıda Güvenliği Girişimi gereklilikleriyle de bağlantılıdır (örn. PAS 220/ISO 22002-1 ya da PAS 223).

FSSC 22000’yi kimler kullanabilir?

FSSC 22000 bulunduğu bölgeye ve çapına bakılmaksızın, büyük ya da küçük tüm gıda ürünü, gıda içeriği ve ambalaj malzemesi üreticilerine uygulanmak üzere tasarlanmıştır.

FSSC 22000 kuruluşunuz için neden önemlidir?

Etkin yönetim sistemleri ve bağımsız belgelendirme, başarılı bir gıda güvenliği kültürü adına önemli iki yön verici unsurdur. FSSC 22000, gıda güvenliği standartlarının uluslar arası bir boyutta uyumlaştırılmasını ve şeffaflaştırılmasını amacıyla tasarlanmıştır. Uluslar arası olarak tanınmış FSSC 22000 şemsiyesi altında bütün süreç ağınız, süreç temelli yaklaşım aracılığı ile denetlenir, gözlemlenir ve birbiriyle etkileşim halinde olan süreçler sistematik olarak belirlenir ve yönetilir. Böylece:

 • Yüksek kalitede gıda güvenliği denetimleri teknik uzmanlığa ve derinlemesine gıda sektörü bilgisine sahip LRQA denetçileri tarafından gerçekleştirilirç
 • Bütüne yönelik bakış açısıyla sistematik belirlemeler ve birbirinden etkilenen süreçlerin daha iyi yönetilmesi sağlanır.
 • Sistem ve süreçlerinizin Sürekli Gelişimi sağlanır.
 • Endüstri çapındaki gıda güvenliği standart ve sistemlerinden kolay bir geçiş sağlanır.
 • FSSC 22000 belgelendirme sürecinin her aşamasında, iyi iletişim aracılığı ile şeffaflıksağlamanın önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle müşteriler ve idari kuruluşlarla beraber çalışıyor ve ortaya konulabilecekler konusunda tüm tarafların net beklentilere sahip olmalarını sağlıyoruz.
 • FSSC 22000 STANDART İÇERİĞİ NEDİR ;

  Gıda ticaretinin küresel hale gelmesi ve gıda sektörünün hızla gelişmesi, gıda üretim ve dağıtım faaliyetlerinin daha çağdaş yöntemlerle yapılmasına neden olmuştur. Gıda ve yem maddeleri, önceye göre daha farklı yöntemlerle yapılmakta ve çok uzak noktalara çok kısa süre içinde gönderilmektedir.

  Bir yandan da gıda güvenliğini sağlamak amacı ile bir takım sistemler geliştirilmektedir. FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, gıda maddelerinin zirai üretim süreçlerinden, ambalajlama, depolama ve taşınma süreçlerine kadar birçok alanda gıda güvenliğini sağlamak amacı ile tasarlanmıştır. 

  FSSC 22000 standardının içeriği şu şekildedir:
         1.     Kapsam
         2.     Atıf yapılan standardlar
         3.     Terimler ve tarifler (gıda güvenliği, gıda zinciri, gıda güvenliği tehlikesi, gıda güvenliği politikası, son ürün, akış şeması, kontrol önlemi, ön gereksinim programı, operasyonel ön gereksinim programı, kritik kontrol noktası, kritik limit, izleme, düzeltme, düzeltici faaliyet, geçerli kılma, doğrulama, güncelleme
         4.     Gıda güvenliği yönetim sistemi (genel şartlar, dokümantasyon şartları)
         5.     Yönetim sorumluluğu (yönetimin taahhüdü, gıda güvenliği politikası, gıda güvenliği yönetim sisteminin planlanması, sorumluluk ve yetki, gıda güvenliği ekip lideri, iletişim, acil durumlara hazırlık ve müdahale, yönetimin gözden geçirmesi)
         6.     Kaynak yönetimi (kaynakların sağlanması, insan kaynakları, alt yapı, çalışma ortamı)
         7.     Güvenli ürün planlama ve gerçekleştirme (genel, ön gereksinim programları, tehlike analizlerini gerçekleştirmenin birincil aşamaları, tehlike analizi, operasyonel ön gereksinim programlarının oluşturulması, HACCP planının oluşturulması, OGP ve HACCP planlarında belirtilen başlangıç bilgi ve dokümanların güncelleştirilmesi, doğrulama planlaması, izlenebilirlik sistemi, uygunsuzluk kontrolü)
         8.     Gıda güvenliği yönetim sisteminin geçerli kılınması, doğrulanması ve iyileştirilmesi (genel, kontrol önlem kombinasyonlarının geçerli kılınması, izleme ve ölçmenin kontrolü, gıda güvenliği yönetim sisteminin doğrulanması, iyileştirme)
  Bunun yanında FSSC 22000 standardı, 

  ISO 22000 standardında yer alan şu maddeleri ve ilave beş maddeyi daha kapsamaktadır:
         1.     Binaların yapısı ve yerleşimi
         2.     Çalışma alanları, bina ve eklentilerinin yerleşimi
         3.     Yardımcı tesisler (hava, su ve enerji kaynakları)
         4.     Atık ve kanalizasyon gibi destek hizmetleri
         5.     Ekipman uygunluğu, temizliği ve bakımları
         6.     Satın alınan malzemelerin yönetimi
         7.     Çapraz bulaşmayı engellemek için alınacak önlemler
         8.     Temizlik ve sanitasyon uygulamaları
         9.     Haşere kontrolü
      10.     Çalışanların hijyeni
      11.     Yeniden işleme süreçleri
      12.     Ürün geri çağırma süreçleri
      13.     Depolama süreçleri
      14.     Tüketicilerin bilgilendirilmesi
      15.        Gıda savunma uygulamaları
 • fssc 22000 belgesi , fssc 22000 nedir , fssc belgesi nereden alınır, fssc 22000 veren kurumlar, fssc 22000 fiyat , istanbul , ankara , izmir ,sakarya, kocaeli, bursa, aydın, çanakkale , antalya, mersin, adana, afyon

 

ISO 9001 BELGESİ bize-ula--n iso-belgesi-nedir Helal Belgesi ANA SAYFA istanbul-ce-belgesi ce-belgesi-istanbul iso belgesi veren firmalar helal-belgesi-nedir-nereden-alinir ce-belgesi-veren-firmalar ankara-iso-ce-belgesi izmir-iso-ce-belgesi antalya-iso-9001-ce-belgesi adana-iso-9001-ce-belgesi bursa-iso-ce-belgesi sakarya-iso-9001-ce-belgesi kayseri-iso-9001-ce-belgesi gaziantep-iso-ce-belgesi afyon-iso-9001-ce-belgesi eskisehir-iso-9001-ce-belgesi kocaeli-izmit-korfez-danismanlik-iso-9001-1 turkak-onayli-iso-9001-belgesi manisa-iso-ce-belgesi konya-iso-ce-belgesi aydin-iso-ce-belgesi ce-belgesi-veren-kuruluslar trabzon--iso-9001-ce-belgesi mersin-tse-iso-ce-belgesi istanbul-iso-9001-belgesi- zonguldak--iso-9001-ce-belgesi google8bd603cc9e013254